Egzema skóry głowy

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka multum kobiet w wielorakich postaciach, a jedną z najpowszechniejszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, ponieważ skóra głowy różni się od skóry w drugich częściach ciała. Skóra głowy jest wielce obfita w natłuszczenie gruczołów łojowych, a także nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Są inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba będąca na egzemę może również odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki bądź pęcherze i prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jak łzawienie albo stwardniałe złogi.

Ważne jest, aby poinformować swojego lekarza, jeśli jesteś na owe objawy oraz na które części ciała, ponieważ istnieje parę rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe i wiele innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość częstym stanem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba wzrasta i staje się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego wynikania tegoż szczepu może być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jakże kurz domowy lub czynniki środowiskowe.

Teraz, jak wiemy, które są objawy, w który sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może polegać na stosowaniu miejscowych kremów albo maści, jakie są regularnie stosowane.

Lub, jeśli obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze bądź przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie albo miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie może być efektywne, a osoba cierpiąca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Tekst nie stanowi porady lekarskiej. Gdy stwierdzisz w swoim organizmie poważne objawy, zgłoś się do lekarza.Dodaj komentarz